Półmaraton Kocich Gór KOCUR 2023

Trzecia edycja Półmaratonu Kocich Gór. To bieg przełajowy i marsz Nordic Walking organizowane przez Grupę Biegową Oborygeni.

Dystans 21,5 kilometrów (15 km w przypadku marszu NW) przebiega trasami leśnymi i polnymi po malowniczych terenach Wzgórz Trzebnickich, potocznie nazywanych Kocimi Górami.

Biegi dla dzieci i młodzieży – dystans około 200m i około 1,3km.

Półmaraton Kocich Gór, to pierwszy w Powiecie Trzebnickim bieg na tym dystansie. To pierwszy bieg przełajowy tego typu zlokalizowany na północ od Wrocławia. Zapraszamy do Obornik Śląskich na trzecią edycję półmaratonu.

ZAPISY

DATA: 18 listopada 2023, sobota
GODZINA startu: 10:00
MIEJSCE startu: ul. Parkowa (przy „Grzybku”), Oborniki Śląskie
LIMIT: 3,5 godziny
MEDAL: zdjęcie niżej
GADŻET: informacja później

Biegamy po polach i lasach w gminie Oborniki Śląskie. Chcemy, aby nasza okolica była czysta, przyjazna i spokojna. Dbamy o środowisko i przyrodę. Namawiamy do tego zawodników Półmaratonu i kibiców.

Podczas zawodów na trasie nie używamy kubków jednorazowych. Wodę na puntach odżywczych wolontariusze nalewają do kubków, bidonów, czy bukłaków, które zawodnicy mają przy sobie. Dzięki temu nie produkujemy śmieci. Dzięki temu eliminujemy ryzyko, że po zawodach w lesie zostaną jakieś śmieci. Zawodnicy wiedzą, że swoje śmieci (papierki po batonach, opakowania po żelach) mają włożyć do kieszeni i wyrzucić do kubła na mecie, albo w punkcie odżywczym.

KATEGORIA SPECJALNA: Kocia premia – premia górska , nagroda za zdobycie trzech szczytów.

Dodatkowa kategoria i nagroda dla jednej kobiety i jednego mężczyzny biorących udział w biegu na dystansie półmaratonu.
Za zdobycie trzech szczytów na trasie półmaratonu: Gnieździec 226 m n.p.m, Bukowa Góra 239 m n.p.m i Kozie Czuby 236 m n.p.m.

Punktacja:
1) Gnieździec i Bukowa Góra – 3 punkty, pierwsza osoba na szczycie; 2 punkty, druga osoba na szczycie; 1 punkt, 3 osoba na szczycie
2) Kozie Czuby – 7 punktów, pierwsza osoba na szczycie; 5 punktów, druga osoba na szczycie; 3 punkty, 3 osoba na szczycie

Punkty sumują się. Wygrywają zawodnik i zawodniczka z największą sumą punktów zdobytych na trzech wzniesieniach. W przypadku remisu w punktacji decyduje lepszy czas na mecie. Na szczytach kontrola sędziego.

REGULAMIN

FACEBOOKINSTAGRAM

TRASA PÓŁMARATONU (suma przewyższeń 500m)GPX_21km

TRASA NORDIC WALKING 15km (suma przewyższeń 370m)GPX_NW15km

Medale Triady Oborygeńskiej