Półmaraton Kocich Gór – 2022

Już po drugiej edycji Półmaratonu Kocich Gór. To bieg przełajowy i marsz Nordic Walking organizowane przez Grupę Biegową Oborygeni.

Dystans 21,5 kilometrów (15 km w przypadku marszu NW) przebiega trasami leśnymi i polnymi po malowniczych terenach Wzgórz Trzebnickich, potocznie nazywanych Kocimi Górami.

Biegi dla dzieci i młodzieży – dystans około 200m i około 1,3km.

Półmaraton Kocich Gór, to pierwszy w Powiecie Trzebnickim bieg na tym dystansie. To pierwszy bieg tego typu zlokalizowany na północ od Wrocławia. Zapraszamy do Obornik Śląskich na kolejną edycję półmaratonu w listopadzie 2023 roku.

DATA: 19 listopada 2022, sobota
GODZINA startu: 10:00
MIEJSCE startu: ul. Parkowa (przy „Grzybku”), Oborniki Śląskie
LIMIT: 3,5 godziny
MEDAL: zdjęcie niżej
GADŻET: czapka „truckerka” (ilustracja niżej)

Posłuchaj o Kocurze w „Magazynie” Radia SupeNova Trzebnica

WYNIKI

CZYTAJ INFORMACJE NIEZBĘDNE W DNIU BIEGU

Biegamy po polach i lasach w gminie Oborniki Śląskie. Chcemy, aby nasza okolica była czysta, przyjazna i spokojna. Dbamy o środowisko i przyrodę. Namawiamy do tego zawodników Półmaratonu i kibiców.

Podczas zawodów na trasie nie używamy kubków jednorazowych. Wodę na puntach odżywczych wolontariusze nalewają do kubków, bidonów, czy bukłaków, które zawodnicy mają przy sobie. Dzięki temu nie produkujemy śmieci. Dzięki temu eliminujemy ryzyko, że po zawodach w lesie zostaną jakieś śmieci. Zawodnicy wiedzą, że swoje śmieci (papierki po batonach, opakowania po żelach) mają włożyć do kieszeni i wyrzucić do kubła na mecie, albo w punkcie odżywczym.

Podczas Kocura można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie promujące wiedzę i świadomość na temat lasów oraz korzyści zdrowotnych i rekreacyjnych wynikających z aktywnego korzystania z lasów.

PARTNEREM 2. PÓŁMARATONU KOCICH GÓR – KOCUR SĄ:

REGULAMIN

FACEBOOKINSTAGRAM

TRASA PÓŁMARATONU (suma przewyższeń 500m)GPX_21km

TRASA NORDIC WALKING 15km (suma przewyższeń 370m)GPX_NW15km